Onderzoek naar toepassing van opnameprotocollen ISSO-publicaties 82.1 en 75.1

14 oktober 2022

De resultaten van dit onderzoek zullen we meenemen in de update van januari 2024.

Wie zich bezighoudt met energieadvisering en het opstellen van energielabels kent deze ISSO-publicaties ongetwijfeld. Al vele jaren zijn de publicaties 82.1 (voor woningbouw) en 75.1 (voor utiliteit) de opnameprotocollen die je nodig hebt bij het opstellen van een energielabel. Jaarlijks worden deze documenten inhoudelijk aangepast aan de NTA 8800. Om het gebruik van de opnameprotocollen te verbeteren vragen we iedereen die deze publicaties gebruikt het onderzoek in te vullen.

Het onderzoek start met vragen over de structuur van de publicaties. Hoe vind je de opbouw, ook willen we weten of de publicaties goed leesbaar zijn. Daarna volgen een aantal open vragen waarop je als gebruiker kunt aangeven op welk gebied jij verbeteringen zou aanbrengen en wat je zou willen toevoegen aan de opnameprotocollen. Het invullen kost slechts enkele minuten van je tijd.

Update 2024
De resultaten van dit onderzoek zullen we meenemen in de update van januari 2024. Help ons met het verbeteren van de publicaties en vul het onderzoek in!

Meer informatie over energieprestatie
Vakbekwame adviseurs kunnen zich aanmelden bij stichtingkego.nl. Via dit portaal kan je inhoudelijke vragen stellen aan deskundigen. De opnameprotocollen zijn te raadplegen met een licentie via open.isso.nl.

Overige nieuwsberichten

Ontwikkeling nieuwe versie NTA 8800, ISSO-publicaties 75.1 en 82.1, en BRL9500-U, BRL9500-W en BRL 9501 – aanwijzing in wetgeving per 29 mei 2026

24 maart 2025

Naar aanleiding van de implementatie van de EPBD IV is besloten om de NTA 8800:2024, de opnameprotocollen (ISSO-publicaties 75.1 en 82.1, 6e druk) en BRL9500-U, BRL9500-W en BRL9501 opnieuw te gaan herzien. Dit om nationaal te voldoen aan de nieuwe eisen die gesteld worden in de EPBD IV, en om een aantal door de markt … Lees meer

Herziening Bijlage AA (2025) bij NTA 8800:2024 ‘Energieprestatie van gebouwen’ gepubliceerd

6 maart 2025

Eind 2024 is er geconstateerd dat er een fout is gemaakt bij het opstellen van Bijlage AA in de NTA 8800:2024. In 2025 wordt er geen nieuwe versie van de NTA 8800 gepubliceerd vanwege de wijzigingen die doorgevoerd moeten worden vanuit de EPBD IV. Vanwege het belang van de koelcapaciteitsberekening is Bijlage AA in 2025 … Lees meer

Gelijkwaardigheidsverklaring voor collectieve hybride warmtepompen gepubliceerd

28 februari 2025

In opdracht van NEN is een generieke verklaring opgesteld voor een installatieconcept met een collectieve lucht-waterwarmtepomp voor basislast en individuele CV-ketels voor piekvermogen en warmtapwater. Dit concept is ontwikkeld voor bestaande gestapelde woningbouw. De standaard rekenmethodiek van de NTA 8800:2024 is niet geschikt voor dit installatieconcept, omdat deze ervan uitgaat dat een warmtepomp altijd de … Lees meer